Сьогодні такі новини:
1. Видано Нобелевську премію з фізики. Один з лауреатів німець Петер-Андреас Грюнберг. Німці радіють, бо щось давненько вони нічого такого не отримували! Якщо я не помиляюсь в 54-му отримав Макс Борн "за все", ще (тут підказують :-)) в 85-му Клаус фон Клітцінг отримав премію за квантовий ефект холла. І здається все. В списку лауреатів переважають мериканоси, або ті, хто туди перебрався, тобто знову вони.
Власне, винахід було зроблено ще двадцять років тому (1988). Вже десять років цей винахід використовується в кожному компі (пам"ятаєте стрибок: спочатку економили кожен кілобайт, а потім з"явились гігабайтові вінти? -- оце воно!) і тільки сьогодні хлопці отримали премію. Цікаво, чи двадцять років комітету було не зрозуміло значення винаходу для людства? Чи кожен раз (тобто кожен рік, і так вісімнадцять разів) знаходився "крутіший" винахід? Чи я не розумію критеріїв присудження ? Може ви знаєте в чому справа? Може там який період "апробації" винаходу чи ще що? Цікаво, а чи були прецеденти, коли давали премію, а потім виявлялось що даремно?
2. Зробила одну добру справу: виправила російську статтю Вікіпедії про Віталія Гінзбурга.
Там бачте, про нього геть усе є крім того, що він нобелевський лауреат. Але моя правка чомусь не відображається. Може Wiki посилила заходи безпеки проти вандалів?
Будь ласка, перевірте цю статтю у себе!
3. Чому українською так мало сторінок в Вікіпедії ???!!! Куди не плюнь -- нічого в нас нема :(
1 коментар:
3. Чому українською так мало сторінок в Вікіпедії ???!!!
Бо українців менше, ніж тих самих росіян. А свідомих українців менше, ніж просто українців. І далі, серед свідомих не так багато виявляється україномовних.
І приходить нещасний шукач на Вікіпедію, шукає статтю в українській її гілці, статті не знаходить, суне в гілку російську -- стаття є. Хай неповно, хай неточна. І навіть якщо шукач трапився завзятий, що вирішив би неточності і помилки компенсувати, що він стане робити, хіба створювати нову статтю українською? Б`юсь об заклад, він підкорегую існуючу статтю чужою (чи може, не такою вже й чужою) мовою.
Дописати коментар